Dřep/squat

cviky známé i méně známé

Moderátoři: pascal, keba

J_Dogg
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod J_Dogg » 30. bře 2007 11:41

Jednu dobu jsem cvičil delší dobu hacken dřepy na stroji. Objem udrží dobře, co vím z vlastní zkušenosti.
Ohledne názorů na hacken dřep na stroji: Dr. Jose Antonio by ti řek, že je to super cvik na m. vastus lateralis a rectus femoris, pokud máš nohy vysoko na platformě a nohy u sebe.
Z praxe: hodně posiloven je vyřadilo ze svýho arzenálu strojů, protože je to killer kolen snad ještě větší než předkopávání. Asi tak.

Folis
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Folis » 30. bře 2007 12:01

stanley píše:horsie nez klasicky ...

Aha, tak to jsem nevědel, jelikož legpressy, hackeny apod. vůbec necvičím. Maximálně na výpony jako variaci na lýtka.

Folis
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Folis » 30. bře 2007 12:02

J_Dogg píše:Jednu dobu jsem cvičil delší dobu hacken dřepy na stroji. Objem udrží dobře, co vím z vlastní zkušenosti.
Ohledne názorů na hacken dřep na stroji: Dr. Jose Antonio by ti řek, že je to super cvik na m. vastus lateralis a rectus femoris, pokud máš nohy vysoko na platformě a nohy u sebe.
Z praxe: hodně posiloven je vyřadilo ze svýho arzenálu strojů, protože je to killer kolen snad ještě větší než předkopávání. Asi tak.

Také si pár lidí u nás stěžovalo, že jich z hackenů bolí kolena.

hruda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hruda » 30. bře 2007 13:10

Folis píše:A co hacken dřepy s olympijskou činkou? Taky jsem celkem nedávno zkoušel a vynikající cvik.

Neni spatny,ale zavadzia mi pri tom prdel. A za druhe ten pohyb dole je pre mna nejaky neuplny.

stanley
Supporter

Příspěvekod stanley » 30. bře 2007 13:12

hruda píše:
Folis píše:A co hacken dřepy s olympijskou činkou? Taky jsem celkem nedávno zkoušel a vynikající cvik.

Neni spatny,ale zavadzia mi pri tom prdel. A za druhe ten pohyb dole je pre mna nejaky neuplny.

asi som lobogo ale mne sa to zasekava o hamsi uz ... ten co to vymyslel musel mat tenke nozky a zadnu rit alebo neviem ...

Folis
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Folis » 30. bře 2007 13:21

stanley píše:
hruda píše:

asi som lobogo ale mne sa to zasekava o hamsi uz ... ten co to vymyslel musel mat tenke nozky a zadnu rit alebo neviem ...

Mě taky zavazí prdel i hamstringy, ale pak jsem více vychytal techniku a už to jde relatvině dobře - s činkou v pozitivním opakování mírně pohnu směrem od těla, těžko se to vysvětluje, ale mě to nakonec jde dobře cvičit. Nicméně při vysoké intenzitě (dá se tam zvládnout velké váhy) již se činka nedá moc dobře udržet (jedině možnost použití trhaček).

stanley
Supporter

Příspěvekod stanley » 30. bře 2007 13:22

na origos hack squat bych sa nebal brat trhacky/haky ... obracany uchop myslis ze sa pritom da dodrzat?

hruda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hruda » 30. bře 2007 13:26

tu somnasiel dost zaujimavych cvikov.
http://www.usawa.com/pictures.html

a k tomuto skoda ze niesu foto:
http://www.usawa.com/rules.html

Folis
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Folis » 30. bře 2007 13:33

stanley píše:na origos hack squat bych sa nebal brat trhacky/haky ... obracany uchop myslis ze sa pritom da dodrzat?

Myslíš supinovaný? Nebo ješte to zkusím střídavým úchopem (tímto úchopem nepotřebuji nikdy trhačky).

stanley
Supporter

Příspěvekod stanley » 30. bře 2007 13:45

obracany akoze striedavi myslim ...

Folis
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Folis » 30. bře 2007 14:12

stanley píše:obracany akoze striedavi myslim ...

Střídavým jsem to ještě nezkoušel, ale zkusím. Když to půjde, tak ani asi nebudu potřebovat trhačky na větší intenzitu.

Reginald
Supporter
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Reginald » 30. bře 2007 17:44

stanley píše:
hruda píše:

No teda, taková urážka legendy v mém avataru :evil:
:-)

Hackeny na stroji jsem zkusil jednou, a kolenům to stačilo. S činkou to je mnohem lepší. Chce si to vychytat techniku.

.:OMAR:.

Příspěvekod .:OMAR:. » 27. dub 2007 10:15

to ronie video - ty jeho zvuky me dycky dostavaj, jeaap bodyyy, uaaa :twisted:

Jinak co si myslite o drepech na smithove stroji ? u nas v posilce totiz zadnej stojan na velkou cinku nemame :(
Naposledy upravil(a) .:OMAR:. dne 27. dub 2007 10:17, celkem upraveno 1 x.

stanley
Supporter

Příspěvekod stanley » 27. dub 2007 10:16

radsej sa nauc nadhod a predny drep ...

keba
Moderator

Příspěvekod keba » 27. dub 2007 10:34

Folis píše:
stanley píše:nehrozi mi moc teraz cvicit vela klasickych drepov (legpress tez ne), tak hladam daky slusny cvik co sa ho da +- bezpecne odcvicit velke volume bez nejakych problemov (do partie k predny a z-drepom ... box squat je sice gut ale na objem moc ne)

Tak to potom bych řekl, že ten hacken stroj by měl být v pohodě. Co ještě tak horizontální legpress? U nás ho máme.

Proti normálnímu v něm víc zabírají hamstringy a gluteus,kvady úplně minimálně - nejhorší na něm je to naštelování

Zpět na “Cviky”